Náš příběh - český vynález, český výrobce

Vodostop je původní český výrobek, byl vyvinut firmou B plus TV a.s.. Elektronické řídící jednotky se vyrábí v České republice. Vodostop je chráněn užitnými vzory, průmyslovým vzorem a ochrannou známkou.

Dvě události, které odstartovaly vznik Vodostopu

Bizarností životaběhu jsem se stal majitelem zahradního domku, který byl předchozím majitelem celoročně obýván. Nenapadlo mne, že se změnou provozního režimu domku a v souvislosti s roční dobou bude nutno zásadně přepracovat pravidla jeho využívání.

Již v prvním období zima/jaro nastala situace, že zamrzlý přívod vody na WC po jarním oteplení povolil a voda tekla a tekla. Když jsem do zahradního domku na jaře vstoupil, cítil jsem se jako princ z pohádky o Šípkové Růžence; jen bílé růže zde nahradila černá plíseň. Vypuštění cca 270 kubických metrů vody (270 000 litrů) do kanálu, které žádná pojišťovna jako škodu neuzná, nakonec představovalo pouze menší část z objemu financí potřebných na úhradu opravy domku. Jak tomu v životě bývá, vlastní indolence a slepá víra ve statistiku záhy potlačila původní akutní nutkání a záměr něco pro věc aktivně udělat. Bohužel, teprve až druhá epizoda v rámci jediného kalendářního roku byla oním impulsem k započetí vývoje zařízení pro ochranu domů před vyplavením pitnou vodou. Tehdy mi prasklý elektrokotel v RD totálně vyplavil sklep a níže položený vinný sklípek. Právě tyto dva reálné příběhy jsou příčinou vzniku Vodostopu. Nebýt těchto dvou časově zřetězených událostí, zřejmě by se v budoucnu další stovky a tisíce konkrétních lidí zabývalo podobnými úvahami, které mi po příchodu do sklepa probíhaly myslí. "Co teď, co potom". Dnes už naštěstí řešení existuje. Pojmenoval jsem ho "Vodostop".

Oldřich Burger
spoluautor patentu


Vaše příběhy podobného druhu, ale i situace, kdy vám Váš Vodostop ušetřil peníze, rádi uveřejníme na těchto stránkách.

Kontakt

Logo Vodostop
Vodostop prodává:
Firemní údaje:
  • IČ: 28630092
  • DIČ: CZ28630092
  • Spisová značka: Krajský soud v Ostravě,
    oddíl C, vložka 35700
  • Bankovní spojení: Fio banka a.s.
  • Číslo účtu: 2500126506 / 2010
Další informace
Kdo mi Vodostop namontuje?