Expanzní nádoba IBO 36l

1 725 

Katalogové číslo: 38799 Kategorie:

Popis

Expanzní tlakové nádoby pracují na termostatickém principu a slouží jako bezpečnostní zařízení umožňující zvětšování objemu vody vlivem teploty v uzavřené otopné soustavě.
Expanzní nádoba je rozdělena na dva prostory gumovou membránou nebo vakem. Jeden prostor je určen pro vodu z topného systému, druhý je naplněn plynem pod přetlakem vyznačené na štítku nádoby.
Instalace expanzní nádoby:
Statická výška vody v systému v místě umístění expanzní nádoby nesmí být vyšší než přetlak plynu vyznačený na štítku nádoby.Maximální teplota vody v nádobě je 99 ° C.S narůstajícím objemem vody v otopné soustavě vlivem zvyšování její teploty se zmenšuje vzduchový prostor v expanzní nádobě a v topné soustavě narůstá přetlak. Aby kolísání tlaku nepřekročilo bezpečné hranice, musí být expanzní tlaková nádoba správně dimenzována!Výhody expanzních tlakových nádob:
– Expanzní tlakové nádoby mají menší rozměry oproti beztlakovým expanzomatem.
– Jsou umístěny vedle kotle, čímž odpadá montáž pod střechou a tím i nebezpečí zamrznutí vody.
– Uzavřený topný systém zabraňuje ztrátám oběhové vody odpařováním, její okysličování a tím i vzniku koroze otopné soustavy.
– Gumový vak je vyroben ze speciální gumy.
– Plnící tlak plynu je 1,5 baru.

Časté otázky

Cena za Expanzní nádoba IBO 36l je 1725 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Expanzní nádoba IBO 36l si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 38799.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Expanzní nádoby na topení IBO - Podobné produkty: Expanzní nádoba IBO 12l, Expanzní nádoba IBO 19l, Expanzní nádoba IBO 8l, Expanzní nádoba IBO 100l