Řídící jednotka BRIO PC-59 s manometrem

1 378 

Popis

Elektronický spínač pro kontrolu chodu čerpadla zajišťuje funkci tlakového spínače, čímž umožňuje automatizaci chodu elektrického čerpadla na vodu v závislosti na poklesu tlaku a při zastavení průtoku vody v rozvodu (to znamená při otevření a uzavření elektrických kontaktů zařízení) – umožňuje samočinný chod čerpadla nebo vodárny. Standardní nastavení tlaku z výroby je 1,5 bar (možnost nastavení 1 až 3,5 bar).
Automat PC-59 s manometrem, zajišťuje ochranu chodu na sucho – vypíná čerpadlo při chodu bez vody. Chrání tak čerpadlo před jeho poškozením, ke kterému by mohlo dojít při chodu bez vody. Po vypnutí se opět uvádí do činnosti stlačením tlačítka RESET. Automat PC-59 s manometrem, doporučujeme používat v rozvodech čisté vody bez nečistot a usazenin, jinak je třeba instalovat přiměřený filtr a to na vstupní část přístroje.

Výhody:
Automat PC-59 s manometrem lze použít v kombinaci s tlakovou nádobou – jako ochrana běhu na sucho nebo jako automatická jednotka pro čerpadla a vodárny bez tlakové nádoby (automatická vodárna).
Řídící jednotka BRIO PC-59 s manometrem má zabudovanou zpětnou klapku, proti zpětnému chodu vody do čerpadla.

Provoz a základní údaje:
Automat PC-59 s manometrem uvede čerpadlo do chodu přibližně na dobu 15 sekund a to v okamžiku zapojení. Poté se čerpadlo spustí vždy při dosažení pracovního tlaku ve chvíli, kdy se sníží tlak v systému například při otevření ventilu.
Automat PC-59 s manometrem na rozdíl od jiných tlakových spínačů, které se vypínají při dosažení určitého tlaku, se vypíná ve chvíli dosažení minimální hodnoty průtoku. Při splnění této podmínky, přístroj zpozdí vypnutí zařízení a to o 7 až 15 sekund. Tím se dosáhne snížení frekvence spuštění čerpadla při malém průtoku.

Instalace:
Automat PC-59 s manometrem může být instalován v jakémkoliv bodě mezi čerpadlem a prvním místem odběru tak, aby směr šipky, která je umístěna na spodní straně přístroje (při závitu) mezi dvěma přípojkami o průměru 1" odpovídal směru průtoku vody. V rozvodu je nutné zajistit dokonalé těsnění hydraulických přípojek. V případě, že se používá čerpadlo s maximálním přípustným tlakem 10 bar, je nutné instalovat redukční ventil tlaku a to na vstup PC-59. Zařízení je nastaveno z výroby na 1,5 bar což je optimální pro většinu způsobů využití. Po vypnutí zařízení od rozvodu elektrického proudu je možné, pokud to umožňuje hydraulický výkon použitého čerpadla, tlak měnit po odnětí horního krytu pomocí šroubu označeném znaménky + a -.

Technické údaje:

napětí napájení 220 – 240 V
frekvence proudu napájení 50/60 Hz
maximální výkon ovládaného čerpadla 1,1 kW
maximální příkon ovládaného čerpadla 10 A
maximální pracovní tlak 10 barů
maximální okolní teplota 60oC
stupeň ochrany IP65
rozsah tlaku spouštění 0 – 6 barů
rozsah tlaku vypínání 2 – 10 barů
maximální možný nastavitelný rozdíl tlaků spouštění a vypínání 7 barů
minimální možný nastavitelný rozdíl tlaků spouštění a vypínání 1 bar
hrdla G1 "

Dodává se s kabely:

1 m kabel se zástrčkou k připojení do elektrické sítě
60 cm kabel pro připojení k čerpadlu

Časté otázky

Cena za Řídící jednotka BRIO PC-59 s manometrem je 1378 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Řídící jednotka BRIO PC-59 s manometrem si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 38401.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Ovládací jednotky IBO - V této kategorii najdete široký výběr ovládacích jednotek IBO pro různé aplikace a potřeby. Tyto jednotky jsou navrženy s ohledem na jednoduchost a spolehlivost, aby zajistily pohodlné a efektivní ovládání vašich zařízení. Vyberte si z naší široké nabídky a získejte kvalitní ovládací jednotky IBO za výhodné ceny. Podobné produkty: Ovládací kondenzátorová skříňka 0,75 kW. Kondenzátor 35 µF. Pojistka 8A, Řídící jednotka BRIO PC-13 s manometrem, Řídící jednotka PC-20 P, Řídící jednotka WATER-PASS