Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem 3" STM 24 s PC-13+redukční ventil – RTS

12 332 

Popis

Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem 3" STM 24 s PC-13 se používá zejména sezónní, hlavně na závlahu.
Aby tato automatická domácí vodárna fungovala spolehlivě, tak v tomto setu musí být před řídící jednotku použitý redukční ventil, který by měl být nastaven na max. tlak 6bar. Redukční ventil na vodu 1" je součástí balení.
Ponorná čerpadla na pitnou vodu se používají při zásobování průmyslových, obytných či zemědělských objektů pitnou vodou, získanou z větších hloubek (více než 8m) nebo přiváděnou z větší vzdálenosti.
Ponorné čerpadlo 3" STM 24 má zvýšenou odolnost vůči písku nebo jiných abrazivních látek, které se ve vodě mohou nacházet.
Ponorné čerpadlo s označením RTS znamená (Resistance To Sand = odolné vůči písku).
Ponorné čerpadlo 3" STM 24 s plovoucími oběžnými koly je určeno i do nových, čerstvých vrtů, studní, nádrží, vodojemů i sběrných šachet. Toto čerpadlo je vhodné na zvyšování tlaku při zabudování do rozvodného potrubí, dále pro domácí nebo průmyslové použití zavlažování či postřikování vodou.

Hydraulická část čerpadla 3 "STM 24 je od motoru oddělená (čerpadlo není postavené jako monoblok – v případě poruchy lze čerpadlo snadno demontovat. Případná oprava (kterou realizujeme my) nemusí být příliš nákladná a je hlavně rychlá což je při případné poruše velkou výhodou.
Čerpadlo je vybaveno tepelnou ochranou – pojistkou.
Ponorné čerpadlo 3" STM 24 je vhodné i pro malé a střední protipožární stanice, nebo jako součást domácí vodárny s ponorným čerpadlem.

Řídící jednotka typu BRIO PC-13:

Automatické zapínání a vypínání čerpadla při otevírání / zavírání kohoutku
Zabudovaný zpětný ventil a integrovaná ochrana proti běhu nasucho
Manometr
Jmenovitý proud: do 10A
Provozní napětí: ~ 230 V ± 10% / 50 Hz
Připojení: vstup a výstup každého vnějšího závitu 2,54 cm (G1 ")
Maximální provozní tlak: cca 10 bar
Maximální teplota vody: přibližně 60°C
Reset spínače manuálně
Zapínající tlak: v rozsahu 1,5 bar
Nastavení vypínacího tlaku není možné
Objemový průtok: přibližně 150 litrů/min
Rozměry (V x Š x H): 15 x 13 x 23 cm
Hmotnost: přibližně 1,3 kg
Třída ochrany: IP65

Elektronický spínač pro kontrolu chodu čerpadla zajišťuje funkci tlakového spínače, čímž umožňuje automatizaci chodu elektrického čerpadla na vodu v závislosti na poklesu tlaku a při zastavení průtoku vody v rozvodu (to znamená při otevření a uzavření el. kontaktů zařízení) – umožňuje samočinný chod čerpadla nebo vodárny. Standardní nastavení tlaku z výroby je 1,5 bar (možnost nastavení 1 až 3,5 bar).
Automat PC-13 s manometrem, zajišťuje ochranu chodu na sucho -vypíná čerpadlo při chodu bez vody. Chrání tak čerpadlo před jeho poškozením, ke kterému by mohlo dojít při chodu bez vody – po vypnutí se znovu se uvádí do činnosti stlačením tlačítka RESET. Automat PC-13 s manometrem, doporučujeme používat v rozvodech čisté vody bez nečistot a usazenin, jinak je třeba instalovat přiměřený filtr a to na vstupní část přístroje.
Vhodnou alternativou se samorestartem, bez nutnosti manuálního stáčení tlačítka RESET je: Řídící jednotka PC-16.
Výhody produktu:

Automat PC-13 s manometrem je použitelnost v kombinaci s tlakovou nádobou – jako ochrana běhu na sucho, nebo jako automatická jednotka pro čerpadla a vodárny bez tlakové nádoby, tedy jako automatická vodárna.
Řídící jednotka IBO PC-13 s manometrem má zabudovanou zpětnou klapku proti zpětnému chodu vody do čerpadla.

Provoz, základní údaje:
Automat PC-13 s manometrem uvede do chodu čerpadlo přibližně na dobu 15 sekund a to v okamžiku zapojení. Poté se čerpadlo spustí vždy při dosažení pracovního tlaku ve chvíli, kdy se sníží tlak v systému, například při otevření ventilu.
Automat PC-13 s manometrem na rozdíl od jiných tlakových spínačů, které se vypínají při dosažení určitého tlaku, se vypíná ve chvíli dosažení minimální hodnoty průtoku. Při splnění této podmínky, přístroj zpozdí vypnutí zařízení a to o 7až 15 sekund. Tím se dosáhne snížení frekvence spuštění čerpadla při malém průtoku.
Instalace:
Automat PC-13 s manometrem může být instalovány v jakémkoliv bodě mezi čerpadlem a prvním místem odběru tak, aby směr šipky, která je umístěna na spodní straně přístroje (při závitu) mezi dvěma přípojkami o průměru 1" odpovídalo směru průtoku vody. V rozvodu je nutné zajistit dokonalé těsnění hydraulických přípojek. V případě, že se používá čerpadlo s maximálním přípustným tlakem 10 bar je nutné instalovat redukční ventil tlaku a to na vstup PC-13. Zařízení je nastaveno z výroby na 1,5 bar což je optimální pro většinu způsobů využití. Po vypnutí zařízení od rozvodu el. proudu je možné, pokud to umožňuje hydraulický výkon použitého čerpadla tlak měnit po odnětí horního krytu pomocí šroubu označenou znaménky + a -.
Dodává se s kabely:

1m kabel se zástrčkou k připojení do el.sítě
60cm kabel pro připojení k čerpadlu

Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem 3" STM 24 s PC-13:

Ponorné čerpadlo 3" STM 24
Řídící jednotka BRIO PC-13
Redukční ventil na vodu 1"
Závěsné zařízení v délce kabelu
Připojovací set k ponorným čerpadlům
Mosazná vsuvka 1"
Zpětná klapka 1"
Přechodový kus s vnějším závitem 32×1"
Přechodový kus s vnitřním závitem 32×1"

Časté otázky

Cena za Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem 3" STM 24 s PC-13+redukční ventil – RTS je 12332 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem 3" STM 24 s PC-13+redukční ventil – RTS si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 40031.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem PRODO - Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem PRODO je ideální řešení pro ty, kteří chtějí mít vlastní zdroj vody bez nutnosti připojení k vodovodu. Tato kategorie nabízí široký výběr vodáren s různou kapacitou a výkonem, které umožňují snadné a spolehlivé zásobování domácnosti pitnou vodou. Všechny vodárny jsou vybaveny moderními technologiemi, které… Podobné produkty: Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem SQIBO-0,75 s BRIO PC-13 + redukční ventil, Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem SQIBO-0,55 s PC-16+redukční ventil, Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem SQIBO-0,37 s PC-16, Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem 2,5 "STM 31 s BRIO PC-13 + redukční ventil – RTS