Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem SCR-0,25 s BRIO PC-13+redukční ventil

6 795 

Popis

Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem SCR-0,25 s PC-13 se používá zejména sezónní, hlavně na závlahu.
Ponorné vřetenové čerpadlo IBO SCR – 0,25 je konstrukčně vyrobeno jako odolné, bezúdržbové čerpadlo s širokou možností použití.
Aby tato automatická domácí vodárna fungovala spolehlivě, tak v tomto setu musí být před řídící jednotku použitý redukční ventil, který by měl být nastaven na max. tlak 6bar. Redukční ventil na vodu 1" je součástí balení.
Použití:

na čerpání pitné a užitkové vody
praktické a všestranné využití
vhodné ke zřizování vodovodů v rodinných domech, chatách, letních sídlech, školách a hospodářských zařízeních
na zásobování vodou pro postřiky
na zavlažování zahrad
do čerstvých, nových studní a vrtů

Řídící jednotka typu BRIO PC-13:

automatické zapínání a vypínání čerpadla při otevírání / zavírání kohoutku
zabudovaný zpětný ventil a integrovaná ochrana proti běhu nasucho
manometr
jmenovitý proud:  do 10A
provozní napětí:  ~ 230 V ± 10% / 50 Hz
připojení:  vstup a výstup každého vnějšího závitu 2,54 cm (G1 ")
maximální provozní tlak:  cca 10 bar
maximální teplota vody:  přibližně 60 ° C
reset spínače:  manuálně
zapínající tlak v rozsahu:  1,5 bar
nastavení vypínacího tlaku nelze
objemový průtok:  přibližně 150 litrů / min
rozměry (V x Š x H):  15 x 13 x 23 cm
hmotnost:  přibližně 1,3 kg
třída ochrany:  IP65

Elektronický spínač pro kontrolu chodu čerpadla, nebo jinak řečeno press control, zajišťuje funkci tlakového spínače, čímž umožňuje automatizaci chodu elektrického čerpadla na vodu v závislosti na poklesu tlaku a při zastavení průtoku vody v rozvodu (to znamená při otevření a uzavření elektrických kontaktů zařízení) – umožňuje samočinný chod čerpadla nebo vodárny.
Automat, press control PC-13 s manometrem zajišťuje i ochranu chodu nasucho – vypíná čerpadlo při chodu bez vody. Chrání tak čerpadlo před jeho poškozením, ke kterému by mohlo dojít při chodu bez vody. Po vypnutí se opět uvádí do činnosti stlačením tlačítka RESET. Doporučujeme používat v rozvodech čisté vody bez nečistot a usazenin, jinak je třeba instalovat přiměřený filtr a to na vstupní část přístroje.
Výhody:

možnost použít jako automatickou jednotku pro čerpadla a vodárny bez tlakové nádoby (automatická vodárna)
snadnost používání
zabudovaná zpětná klapka proti zpětnému chodu vody do čerpadla

Provoz a základní údaje:
Automat PC-13 s manometrem uvede čerpadlo do chodu přibližně na dobu 15 sekund a to v okamžiku zapojení. Poté se čerpadlo spustí vždy při dosažení pracovního tlaku ve chvíli, kdy se sníží tlak v systému, například při otevření ventilu.
Na rozdíl od jiných tlakových spínačů, které se vypínají při dosažení určitého tlaku se Automat PC-13 vypíná ve chvíli dosažení minimální hodnoty průtoku. Při splnění této podmínky, přístroj zpozdí vypnutí zařízení a to o 7 až 15 sekund. Tím se dosáhne snížení frekvence spuštění čerpadla při malém průtoku.

Instalace:
Automat PC-13 s manometrem může být instalován v jakémkoliv bodě mezi čerpadlem a prvním místem odběru tak, aby směr šipky, která je umístěna na spodní straně přístroje (při závitu) mezi dvěma přípojkami o průměru 1" odpovídal směru průtoku vody. V rozvodu je nutné zajistit dokonalé těsnění hydraulických přípojek. V případě, že se používá čerpadlo s maximálním přípustným tlakem 8 bar, je nutné instalovat redukční ventil tlaku a to na vstup PC-13. Zařízení je nastaveno z výroby na 1,5 bar, což je optimální pro většinu způsobů využití.

Dodává se s kabely:

1 m kabel se zástrčkou k připojení do elektrické sítě
60 cm kabel pro připojení k čerpadlu

Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem SCR-0,25 s BRIO PC-13 obsahuje:

Ponorné čerpadlo SCR-0,25
Řídící jednotka BRIO PC-13
Redukční ventil na vodu 1"
Závěsné zařízení v délce kabelu
Připojovací set k ponorným čerpadlům
Mosazná vsuvka 1"
Zpětná klapka 1"
Přechodový kus s vnějším závitem 32×1"
Přechodový kus s vnitřním závitem 32×1"

Časté otázky

Cena za Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem SCR-0,25 s BRIO PC-13+redukční ventil je 6795 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem SCR-0,25 s BRIO PC-13+redukční ventil si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 38979.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem PRODO - Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem PRODO je ideální řešení pro ty, kteří chtějí mít vlastní zdroj vody bez nutnosti připojení k vodovodu. Tato kategorie nabízí široký výběr vodáren s různou kapacitou a výkonem, které umožňují snadné a spolehlivé zásobování domácnosti pitnou vodou. Všechny vodárny jsou vybaveny moderními technologiemi, které… Podobné produkty: Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem 4 SDM 2-12 – RTS s PC-20 P., Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem IBO SDM 3-11 – RTS s PC-20 P., Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem SQIBO-0,37 s BRIO PC-13, Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem 3Ti-20 s BRIO PC-13 + redukční ventil – RTS