Plovákové spínače

Plovákové spínače jsou elektronické zařízení, které umožňují měřit hladinu tekutin v nádržích a přepínat elektrický proud v závislosti na této hladině. V naší kategorii Plovákové spínače najdete širokou škálu těchto zařízení, které jsou vhodné pro různé typy nádrží a tekutin. Nabízíme vám kvalitní plovákové spínače od renomovaných výrobců za výhodné ceny.

Jak fungují plovákové spínače?

Plovákové spínače jsou elektrické spínače, které se používají k ovládání zapínání a vypínání čerpadel a dalších zařízení v závislosti na hladině kapaliny. Plovák je umístěn v nádobě s kapalinou a pohybuje se s hladinou. Když hladina stoupne a plovák se zvedne, spínač se zapne a aktivuje čerpadlo. Když hladina klesne a plovák klesne, spínač se vypne a čerpadlo se vypne. Plovákové spínače jsou velmi spolehlivé a snadno se instalují.

Jak vybrat správný plovákový spínač?

Při výběru plovákového spínače je důležité zvážit několik faktorů, jako je typ kapaliny, teplota, tlak a prostorové omezení. Je také důležité zvážit požadovanou velikost plováku a délku kabelu. Velikost plováku by měla být dostatečná k ovládání zařízení v závislosti na hladině kapaliny. Kabel by měl být dostatečně dlouhý k umístění spínače na vhodném místě. Je také důležité zkontrolovat specifikace spínače a zvolit spínač s dostatečnou kapacitou pro ovládání zařízení, které chcete ovládat.