Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem SCR-0,50 s BRIO PC-13+redukční ventil

7 110 

Popis

Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem SCR-0,50 s PC-13 se používá převážně sezónně, hlavně na závlahu.
Ponorná čerpadla na pitnou vodu se používají při zásobování průmyslových, obytných či zemědělských objektů pitnou vodou, získávanou z větších hloubek (více než 8m) nebo přiváděnou z větší vzdálenosti.
Ponorné vřetenové čerpadlo IBO SCR – 0,50 je konstrukčně vyrobeno jako odolné, bezúdržbové čerpadlo se širokou možností použití.
Je určeno pro čerpání pitné a užitkové vody. Praktické a mnohostranné využití ponorného čerpadla IBO SCR – 0,50 je hlavně v jeho rozměrech. Toto čerpadlo lze použít do vrtů. Je vhodné také pro zřizování vodovodů v rodinných domech, chatách, letních sídlech, školách a hospodářských zařízeních, jakož i pro účely zásobování vodou pro postřiky a zavlažování zahrad. Ponorné čerpadlo IBO SCR – 0,50 se výborně hodí i jako součást domácí vodárny s ponorným čerpadlem.
Tím, že je toto ponorné čerpadlo vřetenové, lze jej použít i do čerstvých, nových studní a vrtů, protože dokáže nasát a přečerpat i vodu s obsahem písku či jiných abrazivních látek, které se obvykle v čerstvých-nových vrtech ještě nacházejí.
Aby tato automatická domácí vodárna fungovala spolehlivě, musí být v tomto setu před řídící jednotou použit redukční ventil, který by měl být nastaven na max.tlak 6bar. Redukční ventil na vodu 1" je součástí balení.
Řídící jednotka typu BRIO PC-13:

automatické zapínání a vypínání čerpadla při otevírání / zavírání kohoutku
zabudovaný zpětný ventil a integrovaná ochrana proti běhu nasucho
manometr
jmenovitý proud: do. 10A
provozní napětí: ~ 230 V ± 10% / 50 Hz
připojení: vstup a výstup každého vnějšího závitu 2,54 cm (G1 ")
maximální provozní tlak: cca 10 bar
maximální teplota vody: přibližně 60 ° C
reset spínače manuálně
zapínající tlak v rozsahu 1,5 bar
nastavení vypínacího tlaku není možné
objemový průtok: přibližně 150 litrů / min
rozměry (V x Š x H): 15 x 13 x 23 cm
hmotnost: přibližně 1,3 kg
třída ochrany IP65

Elektronický spínač pro kontrolu chodu čerpadla nebo jinak řečeno press control, zajišťuje funkci tlakového spínače, čímž umožňuje automatizaci chodu elektrického čerpadla na vodu v závislosti na poklesu tlaku a při zastavení průtoku vody v rozvodu (to znamená při otevření a uzavření elektrických kontaktů zařízení) – umožňuje samočinný chod čerpadla nebo vodárny.
Automat, press control PC-13 s manometrem zajišťuje i ochranu chodu na sucho – vypíná čerpadlo při chodu bez vody. Chrání tak čerpadlo před jeho poškozením, ke kterému by mohlo dojít při chodu bez vody. Po vypnutí se opět uvádí do činnosti stlačením tlačítka RESET. Automat, press control PC-13 s manometrem, doporučujeme používat v rozvodech čisté vody bez nečistot a usazenin, jinak je třeba instalovat přiměřený filtr a to na vstupní část přístroje.
Vhodnou alternativou je také: Řídící jednotka PC-16.
Výhody produktu:

Automat PC-13 press control s manometrem lze použít jako automatickou jednotku pro čerpadla a vodárny bez tlakové nádoby (automatická vodárna).
Velkou výhodou řídící jednotky PC-13 je její jednoduchost používání.
Řídící jednotka BRIO PC-13 s manometrem – press control má zabudovanou zpětnou klapku, proti zpětnému chodu vody do čerpadla.

Provoz a základní údaje:
Automat PC-13 s manometrem uvede čerpadlo do chodu přibližně na dobu 15 sekund a to v okamžiku zapojení. Poté se čerpadlo spustí vždy při dosažení pracovního tlaku ve chvíli, kdy se sníží tlak v systému, například při otevření ventilu.
Automat PC-13 s manometrem na rozdíl od jiných tlakových spínačů, řídících jednotek, které se vypínají při dosažení určitého tlaku, se vypíná ve chvíli dosažení minimální hodnoty průtoku. Při splnění této podmínky, přístroj zpozdí vypnutí zařízení a to o 7 až 15 sekund. Tím se dosáhne snížení frekvence spuštění čerpadla při malém průtoku.

Instalace:
Automat PC-13 s manometrem může být instalován v jakémkoliv bodě mezi čerpadlem a prvním místem odběru tak, aby směr šipky, která je umístěna na spodní straně přístroje (při závitu) mezi dvěma přípojkami o průměru 1"odpovídal směru průtoku vody. V rozvodu je nutné zajistit dokonalé těsnění hydraulických přípojek. V případě, že se používá čerpadlo s maximálním přípustným tlakem 8 bar je nutné instalovat redukční ventil tlaku a to na vstup PC-13. Zařízení je nastaveno z výroby na 1,5 bar což je optimální pro většinu způsobů využití.
Dodává se s kabely:

1 m kabel se zástrčkou k připojení do elektrické sítě
60 cm kabel pro připojení k čerpadlu

Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem SCR-0,5 s BRIO PC-13 obsahuje:

Ponorné čerpadlo SCR-0,5
Řídící jednotka BRIO PC-13
Redukční ventil na vodu 1"
Závěsné zařízení v délce kabelu
Připojovací set k ponorným čerpadlům
Mosazná vsuvka 1"
Zpětná klapka 1"
Přechodový kus s vnějším závitem 32×1"
Přechodový kus s vnitřním závitem 32×1"

Časté otázky

Cena za Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem SCR-0,50 s BRIO PC-13+redukční ventil je 7110 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem SCR-0,50 s BRIO PC-13+redukční ventil si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 38758.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem IBO - V této kategorii najdete automatické domácí vodárny s ponorným čerpadlem značky IBO. Tyto vodárny jsou ideální pro čerpání vody ze studní, vrtů nebo nádrží a umožňují automatické napouštění domu či zahrady. Vybírat můžete z různých výkonů a velikostí, které se přizpůsobí vašim potřebám. Podobné produkty: Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem 3" 3Ti-15 s BRIO PC-13 – RTS, Automatická domácí vodárna s ponorným čerpadlem 3" 3Ti-15 s PC-16 – RTS