Tlaková nádoba AQUA OLA 80l, ležatá

4 073 

Popis

Tlaková nádoba AQUA OLA 80l horizontální – ležatá slouží jako zásobník čerpané vody pro domácí vodárny, přečerpávací a tlakové stanice nebo průmyslové stanice.
Tlaková nádoba AQUA OLA je určena pro zákazníky, kteří v použitelnosti neřeší kompromisy a poloviční řešení. Kvalita v provedení výroby celého produktu, ocelové tlakové nádoby AQUA OLA je zvýrazněna prodlouženou zárukou 3 roky.
Vlastnosti horizontální tlakové nádoby AQUA OLA 80l:

Tlaková nádoba může být přiřazena všem typům čerpadel, která nepřesáhnou maximální pracovní tlak tlakové nádoby (10 bar).
Tlaková nádoba obsahuje pryžový – pryžový (EPDM) vak určený pro pitnou vodu.
Plnící tlak z výroby je 2 bar.
Obecně lze říci, že čím větší je instalovaná tlaková nádoba, tím méně je startovacích cyklů čerpadla a tím je delší životnost celého systému.
Pro tlakové nádoby s pryžovým vakem platí, že se doporučuje kontrola vzduchu v tlakové nádobě cca jednou za 6 měsíců.

V případě instalace tlakové nádoby s pryžovým vakem odpadá problém s řešením nutného přisávání vzduchu do nádoby as tím spojená větší náročnost na údržbu zařízení.
Nejvíce kladená otázka:
Co přesně znamená Tlak (bar) - PS tlak a MAX tlak.
Jedná se o relativní vyjádření tlaku, obvykle jako tlak v nějakém uzavřeném prostoru (v našem případě v tlakové nádobě) vůči tlaku v okolním prostoru (často atmosférickém).
PS je pracovní tlak a udává, nebo označuje jaký je možný nejvyšší pracovní tlak s jakým dokáže tlaková nádoba správně a dlouhodobě fungovat a měří se v barech. (bar) Například v domácnostech by tlak v systému neměl přesáhnout hodnotu více než 4 až 4,5 bar ai tyto hodnoty jsou již hraniční. Nejčastěji je v tlakovém systému v rodinných domech do 3,8 bar. Vyšší hodnoty nastaveného tlaku v domě, mohou z dlouhodobého hlediska způsobovat problémy, trpí zejména různé ventily a také baterie.
MAX tlak je na tlakové nádobě označeno to, jakým tlakem je z výroby tlaková nádoba odzkoušena. Zkouší se celková celistvost a pevnost a pevnost svarů tlakové nádoby. Zkouška probíhá bez vloženého vaku.
POZOR! Do tlakové nádoby tedy nelze pustit tlak 15bar – nefungovala by. Vak by se roztáhl až by zcela obepnul vnitřek tlakové nádoby a po pár opakováních by praskl.
Technický list:

Časté otázky

Cena za Tlaková nádoba AQUA OLA 80l, ležatá je 4073 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S Tlaková nádoba AQUA OLA 80l, ležatá si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 41670.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Tlaková nádoba 80l AQUA OLA - V této kategorii naleznete tlakové nádoby Aqua OLA o objemu 80 litrů, které jsou ideální pro uchování vody či jiných tekutin. Tyto nádoby jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a disponují vysokou odolností vůči tlaku. Využijte je například pro zásobování vodou při výletech nebo jako součást vašeho záložního zdroje vody doma… Podobné produkty: Tlaková nádoba AQUA OLA 80l, stojatá